معرفی اتحادیه انجمن‌های علمی دانشجویی مهندسی مواد و متالورژی

اتحادیه‌های انجمن‌های علمی دانشجویی، تشکل‌هایی هستند که با حضور داوطلبانه انجمن‌های علمی دانشجویی یک رشته از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی مختلف کشور به منظور انجام فعالیت‌های علمی کلان تشکیل می‌شوند. هدف از تشکیل چنین اتحادیه‌هایی ایجاد زمینه ی مناسب برای تجلی استعدادها و برانگیختن روحیه‌ی خلاقیت و شکوفایی علمی دانشجویان، بسط و گسترش فرهنگ مشارکت، همکاری، رقابت بين دانشجويان، ايجاد چارچوب و يرنامه مشخص براي فعالیت‌های علمی و پژوهشی دانشجویان، مدیریت، هماهنگی و نظارت بر فعالیت‌ها و حمایت از حقوق انجمن‌های علمی، حمایت مالی و معنوی از طرح‌های علمی و پژوهشی دانشجویان، فارغ التحصیلان، نخبگان و مخترعان، ایجاد زمینه‌ی مناسب در جهت تکمیل و ساخت پروژه‌های برگزیده‌ی تحقیقاتی و… است.

هر چند اتحادیه انجمن‌های علمی دانشجویی مهندسی مواد و متالورژی یا سازمان علمی دانشجویی مهندسی مواد و متالورژی در مهرماه سال ۱۳۸۱ همزمان با همایش علمی دانشجویی مهندسی مواد و متالورژی در دانشگاه علم و صنعت ایران، به صورت رسمی تائید آغاز به کار کرد اما در واقع سنگ بنای آن در سال ۷۹ گذاشته شد. از زمان تأسیس اتحادیه‌های انجمن های علمی دانشجویی تاکنون ۲۹ اتحادیه تشکیل شده است. تا پایان مهرماه سال ۱۳۸۴ تنها ۳ اتحادیه علمی تشکیل شده بود و از سال ۹۲ با رشدی چشمگیر ۲۶ اتحادیه جدید نیز راه‌اندازی شد.

از جمله فعالیت‌های اتحادیه انجمن‌های علمی دانشجویی مهندسی مواد و متالورژی می‌توان به برگزاری ۱۴ دوره مسابقات سراسری عملیات حرارتی، ۱۴ دوره همایش علمی دانشجویی مهندسی مواد، ۶ دوره مسابقات سراسری ریخته گری، ۴ دوره مسابقات سراسری سرامیک، ۲ دوره مسابقات سراسری متالوگرافی، ۱ دوره مسابقات سراسری تولید و بازیافت فلزات و برگزاری دوره‌های آموزشی مختلف در دانشگاه‌های سراسر کشور و… اشاره کرد. در این میان اتحادیه توانسته است افتخاراتی نظیر انتخاب دومین دوره مسابقه سراسری سرامیک به عنوان مسابقه علمی فناورانه برتر، انتخاب اولین دوره مسابقه سراسری ریخته گری به عنوان مسابقه علمی فناورانه قابل تقدیر و انتخاب دوازدهمین دوره‌ی مسابقات عملیات حرارتی به میزبانی دانشگاه علم و صنعت ایران به عنوان مسابقه‌ی قابل تقدیر را از آن خود کند.شروع همایش در:

ورود به سیستم

کاربر گرامی، در صورتی که ثبت نام نکرده اید روی دکمه ثبت نام کلیک نمایید.
شایان ذکر است جهت شرکت در مسابقه، ارسال پروپوزال و استفاده از کلیه امکانات سایت ثبت نام ضروری می باشد.


ثبت نام

ثبت نام اولیه در سیستم برای همگان رایگان می‌باشد.

حامیان ویژه


حامیان کنفرانس