معرفی دانشگاه شهرکرد

دانشگاه شهرکرد در غرب شهرکرد مرکز استان چهارمحال و بختیاری واقع است. در سابقه آن می‌توان گفت: در سال 1356 آموزشکده دام‌پروری شهرکرد در یک ساختمان استیجاری در جوار میدان دانشگاه شهرکرد با پذیرش 30 دانشجو در رشته دام‌پروری آغاز به کار کرد. پس از انقلاب فرهنگی و هم‌زمان با بازگشایی دانشگاه‌ها در سال 1361 آموزشکده کشاورزی شهرکرد فعالیت خود را با دو رشته کاردانی امور زراعی و امور دامی از سر می‌گیرد. در همین سال نیز زمینی به مساحت 150 هکتار جهت آموزشکده در غرب شهرکرد و حاشیه جاده سامان اختصاص می‌یابد. در سال 1367 آموزشکده کشاورزی شهرکرد به مجتمع آموزش عالی ارتقاء یافت و علاوه بر دو رشته سابق در سه رشته جدید مهندسی کشاورزی زراعت و اصلاح نباتات، کاردانی منابع طبیعی (تکنولوژی مرتع و آبخیزداری) و کاردانی دامپزشکی دانشجو پذیرفت و به برکت سفر مقام معظم رهبری در سال 71 به استان چهارمحال و بختیاری، مجتمع آموزش عالی شهرکرد به دانشگاه شهرکرد ارتقاء یافت. در دانشگاه شهرکرد هم اکنون بیش از 8 هزار دانشجو در 161 رشته تحصیلی (52 رشته کارشناسی، 68 رشته کارشناسی ارشد،40 رشته دکتری تخصصی و یک‌رشته دکتری حرفه‌ای) و 28 رشته تحصیلی در پردیس دانشگاهی این دانشگاه (13 رشته کارشناسی ارشد و 15 رشته دکتری تخصصی) مشغول به تحصیل هستند.

همچنین 300 نفر عضو هیات­ علمی تمام‌وقت شامل 15 استاد، 68 دانشیار، 200 استادیار و 17 مربی در 8 دانشکده (کشاورزی، فنی و مهندسی، منابع طبیعی و علوم زمین، ادبیات و علوم انسانی، علوم پایه، دامپزشکی، علوم ریاضی، هنر و علوم انسانی فارسان)، 5 پژوهشکده (فناوری جنین، زیست‌فناوری، بیماری‌های مشترک انسان و دام، مرکز تحقیقات منابع آب، نانوتکنولوژی)، قطب علمی آنالیز غیرخطی- بهینه‌سازی و کنترل، گروه پژوهشی فتونیک و مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه مشغول به فعالیت­های علمی و پژوهشی هستند و در آینده نزدیک با بهره‌برداری و افتتاح پروژه‌های در حال ساخت (دانشکده دامپزشکی در شهرکرد، فنی و مهندسی در شهرستان فارسان و دانشکده‌های فنی-مهندسی و منابع طبیعی در شهرستان بروجن) به تعداد دانشکده‌ها و پژوهشکده‌های این دانشگاه افزوده خواهد شد.

با توجهات و تدابیر دولت محترم و برنامه‌ریزی‌های منسجم و تلاش همه‌جانبه مجموعه دانشگاه شهرکرد، این دانشگاه توانسته است در عرصه‌های مختلف موفقیت‌های بزرگی به دست آورد و خود را به‌عنوان یکی از دانشگاه‌های موفق به عرصه آموزش عالی کشور معرفی کند.دسترسی سریع

پوستر همایش

شروع همایش در:

ورود به سیستم

کاربر گرامی، در صورتی که ثبت نام نکرده اید روی دکمه ثبت نام کلیک نمایید.
شایان ذکر است جهت شرکت در مسابقه، ارسال پروپوزال و استفاده از کلیه امکانات سایت ثبت نام ضروری می باشد.


ثبت نام

ثبت نام اولیه در سیستم برای همگان رایگان می باشد

حامیان ویژه

  • شرکت ورق خودرو

حامیان کنفرانس